
Titel: De ijsengel
Auteur: Frida Skybäck
Serie: Frederika Storm #1
Genre: Thriller
Uitgeverij: HarperCollins
Vertaald door: Nannie de Bruin – de Graaff & Erica Weeda
Publicatiedatum: mei 2026
Aantal bladzijdes: 416
Recensie: Amanda
Achterflap
Op een donkere winterochtend rent een jonge vrouw over een bevroren meer in Lund. Het ijs is niet sterk genoeg om haar te dragen, dus verdwijnt ze binnen enkele seconden in het ijskoude, zwarte water… Was ze op de vlucht? Rechercheur Fredrika Storm, die in de omgeving van Lund opgroeide, wordt op de zaak gezet. Samen met haar excentrieke collega Henry Calment probeert ze uit te zoeken wat er is gebeurd. Het spoor voert haar terug naar geheimen uit haar eigen verleden. Heeft de plotselinge verdwijning van haar moeder, vele jaren terug, misschien iets met de zaak te maken?
Mijn mening
De ijsengel van Frida Skybäck is het eerste deel met Frederika Storm in de hoofdrol en wat mij betreft een prima debuutthriller. Vanaf de eerste pagina’s hangt die heerlijke rauwe, koude Scandinavische sfeer over het verhaal. Door de sterke beschrijvingen van Lund en omgeving voelde ik tijdens het lezen bijna zelf de gure wind en de kou.
Frederika Storm vond ik direct een interessant personage. Na haar verhuizing krijgt ze behoorlijk wat voor haar kiezen en juist doordat de zaak zo dichtbij komt, leefde ik echt met haar mee. Haar emoties, twijfels en innerlijke strijd tussen gevoel en verstand worden overtuigend beschreven. Dat maakte haar menselijk en geloofwaardig. Ook de andere personages zijn voldoende uitgewerkt om nieuwsgierig naar ze te blijven, al hoop ik dat daar in volgende delen nog meer verdieping in komt. Vooral Henri Calment bleef voor mij een mysterieus en intrigerend personage waar ik graag meer over wil weten.
De spanning zit goed in het verhaal, al merkte ik wel dat de spanningsboog af en toe iets inzakte. Toch wist het boek me regelmatig op het verkeerde been te zetten en dat vind ik altijd een pluspunt. Richting het einde was de spanning steeds meer aanwezig en wilde ik echt doorlezen om te ontdekken hoe alles zou aflopen. De ontknoping stelde daarin zeker niet teleur.
Daarnaast leest het boek erg prettig dankzij de vlotte schrijfstijl en de relatief korte hoofdstukken. Daardoor bleef ik makkelijk “nog één hoofdstuk” lezen.
Voor mij is De ijsengel een sterk en sfeervol debuut dat vooral uitblinkt in setting, sfeer en een interessante hoofdpersoon. Niet perfect, omdat de spanning soms wat terugloopt en er nog ruimte is voor meer verdieping, maar absoluut een veelbelovende start van deze serie.
Spanning: 3,5
Plot: 3,5
Leesplezier: 4
Schrijfstijl: 4
Originaliteit: 3
Psychologie: 3,5
Voor mij komt deze thriller uit op een mooie 3,5 ster.
Amanda
Recensie-exemplaar ontvangen van Uitgeverij HarperCollins, waarvoor onze hartelijke dank!




