Dood spoor

Titel: Dood spoor
Auteur: Jo Callaghan
Serie: Kat en Lock #2
Genre:  Thriller
Uitgeverij: Ambo/Anthos
Vertaald door: Ernst de Boer en Ankie Klootwijk
Publicatiedatum: februari 2026
Aantal bladzijdes: 414
Recensie: Bianca

Over de auteur:
Jo Callaghan werkt als senior strateeg en doet onderzoek naar de toekomstige impact van AI op de beroepsbevolking. Eerder verscheen van haar In een oogwenk. Ze woont in de Midlands in Engeland

Achterflap:
Kat en haar AI-collega Lock krijgen een lugubere zaak toegewezen: een man is gekruisigd boven op een heuvel gevonden, en zij moeten achterhalen wie de dader is. De pers duikt erbovenop, het hele land kijkt mee. Wanneer er nog een slachtoffer wordt gevonden dat gekruisigd is, wijst dat erop dat ze een seriemoordenaar zoeken.

De politie neemt een drastisch besluit en laat een waarschuwing uitgaan naar alle mannen uit de streek met het advies om pubs te mijden, ’s nachts thuis te blijven en niet met vreemden mee te gaan. Terwijl Kat en Lock samenwerken om een link tussen de slachtoffers te vinden en zo te voorkomen dat de moordenaar weer toeslaat, tikt de klok door…

Ze weten maar al te goed dat seriemoordenaars zelden stoppen – tenzij ze daartoe worden gedwongen.

Mijn mening:
Het tweede deel in de Kat & Lock serie is wederom origineel te noemen. Callaghan weet Lock een vaste plek in het team te geven, ondanks de weerstand krijgt hij de kans zich opnieuw te bewijzen. Het is bijzonder hoe deze auteur Lock weet neer te zetten, een AI robot zonder gevoel waarbij je ervaart dat het een positieve aanvulling voor de politie kan zijn maar zeker geen vervanging van poppetjes. Kat krijgt te maken met een nieuwe zaak waarin ze op jacht moet naar een seriemoordenaar, dit gebeurt middels een goed uitgewerkt plot.

Kat maakt op het persoonlijk vlak ontwikkeling door. Het rouwproces waarin ze nog steeds zit vanwege het verlies van haar partner speelt met momenten nog flink op, je voelt het verdriet en gemis door merg en been gaan.

Qua originaliteit bevat dit verhaal een thema wat vaak in thrillers terugkomt, toch was het in deze door de manier van schrijven prettig en boeiend om te lezen. De ontknoping kent alleen verliezers, het is een triest einde waarin je als lezer tijd nodig hebt dit te verwerken.

Dood spoor is een thriller zoals ik ze het liefst lees, er is veel aandacht besteed aan de uitwerking en ontwikkeling van de personages waardoor je ze steeds beter leert kennen en daarbij staat het verhaal continu onder hoogspanning vanwege de tijdsdruk die er heerst om de moordenaar te vinden.

Lock heeft zich wederom kunnen bewijzen en zal daarom deelgenoot blijven van het team waarin hij actief is, ik ben benieuwd hoe hij zich verder gaat ontwikkelen als onderdeel van de politie.

Originaliteit: 4
Schrijfstijl: 5
Leesplezier: 5
Plot: 4
Spanning: 5
Psychologie: 4

Dood spoor krijgt hiermee 4,5 ster.

Recensie-exemplaar ontvangen van Uitgeverij Ambo | Anthos, waarvoor onze hartelijke dank!

Waardering: 4.5 uit 5.

Leave a Reply

  • (not be published)